Анатолій Козел

Анатолій Козел Award

Анатолій Козел, (фото: Роман Ніколаєв) позивний “Купол”, майор, заступник командира другого батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади

Бійці вважають його фартовим, називають «Богом конвоїв». У найгарячіших точках багато водіїв спочатку відмовлялися везти в найнебезпечніші місця їжу, воду і боєкомплект для бійців. Але дізнавшись, що з ними буде «Купол», змінювали свою думку.

На його рахунку – понад 200 конвоїв. Слов’янськ, Ямпіль, Лисичанськ, Добропілля, Торез. Тисячі кілометрів по землі Донбасу. Коли ПіскИ були пеклом, коли звідти моталися групи в ДАП, відвозячи і забираючи хлопців і доставляючи їм необхідне, Анатолій Козел зумів прокладати маршрут так, що в нього не було тієї ненависної цифри 200. Траплялися підриви, обстріли, проходили мінні заготовки. Але не втрати.

«Бувало й по три виїзди в день. При цьому ми добре знали: на трасі Харків – Ростов-на-Дону кожного дня засідки. Часто їздили по «сірій зоні», в яку заходили і ми, і наші вороги. Зіткнутися можна було ніс до носа. Не раз так і відбувалося», – пригадує Анатолій.

У вересні 2015 року Анатолій Козел нагороджений орденом «Народний Герой України».

Оригінальний текст army.fm ОБЛИЧЧЯ ВІЙНИ: АНАТОЛІЙ КОЗЕЛ, ПОЗИВНИЙ “КУПОЛ”

Більше інформації прогероя:

Вікіпедія Козел Анатолій Анатолійович

Ветерани.UA “Заместитель командира 2-го батальона 95-й аэромобильной бригады Анатолий Козел, позывной «Купол», Народный Герой Украины”

created by