Нагородна рада Ордену Народний герой України

Нагородна Рада місії «Народний Герой України» – виборчий орган, основною функцією якого є відбір кандидатів на нагородження, перевірка достовірності вказаних у поданнях даних та організація урочистих церемоній нагородження. Фактично, Нагородна Рада не приймає рішень… скоріше, рішення її – носять рекомендаційний характер.  Рішення про нагородження кандидата приймає народ України шляхом публічного обговорення.

До складу Нагородної Ради входять Народні Герої обрані спільнотою Народних Героїв. В даний час головує у Нагородній Раді Вадим Сухаревський – так, той самий легендарний Борсук, командир 503-го окремого батальйону морської піхоти, перший військовослужбовець, хто у цій клятій війні, не вагаючись, всупереч боягузливим наказам відкрив вогонь на ураження по ворогу, продемонструвавши тим самим усьому світу, що агресора можна і треба вбивати. І – так – авторство широковідомої у вузьких колах фрази «Бачиш – стріляй!» належить саме йому (в оригіналі, щоправда, вона звучить дещо інакше – нецензурно та набагато більш зрозуміло – особливо, в умовах безпосереднього вогневого контакту).

Склад Нагородної Ради:

Вадим Сухаревський, ГОЛОВА НАГОРОДНОЇ РАДИ, морський піхотинець

Павло Чайка, десантник

Яна Зінкевич, медик, засновник батальйону «Госпітальєри»

Василь Тарасюк, піхотинець

Олена Шевцова, волонтер

Дмитро Коцюбайло, доброволець

Василь Мулік, вертолітник

Галина Алмазова, медик

Валентина Олефіренко, волонтер

Тенгіз, доброволець

Валерій Курач, десантник

Ірина Довгань, волонтер

Крім того, до складу Нагородної Ради входить журналістка Віолетта Кіртока, що займає посаду відповідального секретаря Ради. Відповідальний секретар призначається рішенням Нагородної Ради, він не має права голосу, на нього покладені виключно адміністративні функції.

Нагородна Рада місії  – не керівний орган, так само, як і сама Місія – не закритий елітарний клуб для обраних, а співдружність людей, що поєднані однією метою – і надалі відзначати срібними тризубами з мечем тих, що дійсно заслуговують високого звання Народний Герой України.

Хто ми? Ми звичайні люди. Українці, яким небайдужа доля та майбутнє нашої держави. Громадяни, які прагнуть віддячити своїм захисникам за спокій наших міст та осель. Чому ми це робимо? Тому що відчуваємо себе зобов’язаними. Тому що – це потрібно. Тому що існує велика кількість людей – неймовірних, справжніх – що дійсно заслуговують називатися Героями. І ми продовжимо відзначати їх, продовжимо розповідати їх історії – неймовірні історії справжніх вчинків та подвигів – часто трагічні, страшні… але це те, чого ми не маємо права забути. Ми повинні це знати – їх імена, їх обличчя, їх долі. Ми повинні знати і пам’ятати їх. Усі ми.

created by