Костянтин Могилко (посмертно)

Костянтин Могилко (посмертно) Award

До останнього залишався за штурвалом…

Рівно шість років минуло відтоді, як російські окупанти з переносного зенітно-ракетного комплексу збили літак Ан-30Б, що виконував спостережний політ у небі над Слов’янськом.

Командир транспортної авіаційної ескадрильї «Блакитна стежа» 15-ї бригади транспортної авіації льотчик 1-го класу підполковник Костянтин Могилко до останнього відводив літак від міста, віддавши екіпажу наказ покинути борт літака…

Ціною власного життя він урятував сотні мешканців цього населеного пункту. За цей подвиг Костянтин Могилко посмертно удостоєний звання Героя України.

Літак упав під кутом 80 градусів – північніше Слов’янська – поблизу села Пришиб.

У збитому літаку загинули п’ять членів екіпажу: командир літака Костянтин Могилко, оператор фотозйомки Сергій Камінський, радист Володимир Момот, бортмеханік Олексій Потапенко і борттехнік Павло Дришлюк. Урятувалися, зістрибнувши з парашутом, молоді лейтенанти Кирило Крамарєв і Василь Полажинець та штурман-інструктор підполковник Сергій Ніколаєв.

– Командир літака підполковник Костянтин Могилко до останнього не покидав літака, до кінця намагався уникнути катастрофи та неминучих жертв, це дійсно героїзм, яким треба пишатися», – зазначив командир авіабригади Дмитро Філатов.

На честь Героя України полковника Костянтина Могилка називають площі та школи в українських містах, встановлено погруддя й меморіальні дошки. Не забувають і про загиблих членів екіпажу. У пам’ять про них зведено обеліск та меморіал.

Ім’ям Героя названо літак Ан-30Б в його рідній ескадрильї, до списків якої Костянтин Могилко зарахований навічно.

created by