Олена Куліш та Володимир Альохін

О.Куліш та В.Альохін Award

Умисне вбивство родини на Луганщині представниками російських збройних формувань розслідуватиметься як воєнний злочин.

За даними слідства, у серпні 2014 року озброєні чоловіки проникли на територію приватного домоволодіння в окупованому селі Переможне Лутугинського району Луганської області, що розташовувалося неподалік злітної смуги Луганського аеропорту.

Господар будинку разом з дружиною працювали в аеропорту та допомагали українським військовим: відвозили на передові позиції продукти, воду та ліки.

Повідомляється, що представники збройних формувань РФ жорстоко розправилися з подружжям та їхнім сином з невісткою – розстріляли з вогнепальної зброї на власному подвір’ї. Будинок було розграбовано, цінне майно та автомобіль вивезено.

Село Переможне та Луганський аеропорт.

Село Переможне та Луганський аеропорт.

Вказані злочинні дії грубо порушують норми міжнародного гуманітарного права, що виразилося у жорстокому поводженні із мирним населенням, поєднаному з умисним вбивством, що прямо заборонено ст. 147 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року.

За виявленим фактом прокуратурою розпочато кримінальне провадження. Максимальне покарання за вчинення злочину передбачає довічне позбавлення волі.

created by